RMC Mühendislik olarak yetkin mühendis kadrosuyla farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların araştırma ve ürün geliştirme çalışmaları kapsamında gereksinim duyabileceği test ve ölçüm hizmetlerini verebilmekteyiz.
2012 yılında BSSM (British Society for Strain Measurement) üyesi olan firmamız, BSSM tarafından verilen strain gage eğitimi ve sertifikasına sahiptir. Ölçümlerin hassas bir şekilde yapılması için strain gage uygulaması eğitimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Uygulama konusunda deneyimli mühendislik hizmeti ve eğitimleri vermekteyiz.
Stain Gage uygulama kitleri tarafımızdan hazırlanmakta olup ürünler yurtiçinden ve Japonyadan temin edilmektedir.
Firmamız yüksek örnekleme frekansı olan veri toplama sistemlerine sahiptir. Bu bağlamda strain ve stress ölçümü konusunda eğitimli ve deneyimli kadrosuyla, yüksek hassasiyetli ölçüm hizmeti vermektedir.
Deneysel biyomekanik uygulamalannda da strain gage yoğun olarak kullanılmaktadır. Firmamızın Strain Gage konsunda verdiği hizmet alanlarından biri de biyomekanik yapılardaki uygulamalardır.
Ekibimiz ve cihazlarımız ile araç üzerinden yol verisi toplama hizmeti vermekteyiz. Hizmetin detayları için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Firmamız otomotiv ar-ge alanındaki firmalara yol verisi toplama, çeşitli ölçüm ve analizlerin yanı sıra pedal kuvvet ölçümü hizmeti de sunmaktayız.
İhtiyaç duyduğunuz titreşim test ve ölçüm hizmetini sahip olduğumuz shaker, ekipman ve donanımımız ile sunabilmekteyiz.
Çeşitli yapıların dinamik yükler altındaki davranışlarını çekiç testi ve sarsıcı testi yöntemleri ile belirleyebilmekteyiz.
Dönel makinaların, açısal hıza bağlı davranışlarını gelişmiş yazılımımız ve donanımız sayesinde test edip ölçebilmekteyiz.
Firmamız, çeşitli akustik ölçüm ihtiyaçlarınız için yeterli donanıma ve yetkinliğe sahiptir.